24 Sau 2018

„Tauragės žinių“ inform. 
info@taurageszinios.lt


Sausio 16 d. Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) Valdybos posėdyje buvo pristatytos ir patvirtintos regionų rinktinių trenerių kandidatūros. Kaip ir pernai, Lietuvos regionų pirmenybėse susirungs iš Aukštaitijos, Kauno, Vilniaus ir Žemaitijos regionų žaidėjų suburtos komandos.

Praėjusiais metais Lietuvos futbolo federacija (LFF) startavo su nauju projektu – regionų rinktinėmis, kurios tarpusavyje kovoja dėl nugalėtojų taurės. Futbolininkai, suskirstyti pagal amžiaus grupes (U14, U15, U16, U17), rungtyniauja 4 regionuose.

Pernykščiame čempionate Tauragei atstovavo 6 futbolininkai. Eligijus Dusevičius buvo kviečiamas į U14 Žemaitijos rinktinę. Vartininkas Sidas Mačaitis – į U15 (2003 m. gimimo) rinktinės pagrindinio vartininko poziciją. Į šią komandą taip pat pakviesti vidurio gynėjas Edgaras Kačergius, puolėjai Haris Ramanauskas ir Mantas Pikčiūnas. Pastarasis sausio viduryje grįžo iš U15 rinktinės atrankos stovyklos, kuri vyko Nacionalinėje akademijoje, Kaune. Į ją buvo pakviesti 22 vaikinai iš visos Lietuvos, kurie treniravosi ir sužaidė varžybas su Kauno 2002 m. gimusių vaikinų komanda. Mantas P. rungtyniavo puolėjo pozicijoje visą pirmąjį kėlinį ir pelnė vienintelį tose rungtynėse įvartį. Rungtynės pasibaigė 1:0 rinktinės naudai. Nacionalinė rinktinė į savo sudėtį pakvietė vieną perspektyviausių tauragiškių – Roką Bagdonavičių.

LFF dėmesio šiemet sulaukė ne tik jaunieji futbolininkai, bet ir jų treneris, Tauragės futbolo mokyklos vadovas Andrius Bendikas, kuris buvo pakviestas dirbti į Žemaitijos rinktinės trenerių štabą.

Federacijos techninis skyrius šiemet nusprendė įtraukti daugiau trenerių iš įvairių Lietuvos miestų. Žemaitijos rinktinės vadovu buvo paskirtas Elitinėje lygoje antrąją vietą iškovojusios Klaipėdos komandos treneris Rimas Vilavičius.

– Man paskambino treneris R. Vilavičius ir pakvietė, kvietimą priėmiau. Visuomet važiuoju į regiono rinktinių varžybas, vežame ten savo auklėtinius. Malonu, kad įvertino, kad pakvietė padirbėti su aukščiausią motyvaciją turinčiais ir aukščiausių tikslų siekiančiais sportininkais, – teigė A. Bendikas.


2017 metai Tauragės futbolo mokyklai buvo sėkmingi. Šios įstaigos komanda Visagine vykusiose U15 I lygos finalinėse varžybose iškovojo vicečempionų medalius. Trenerių Andriaus Bendiko ir Žydrūno Mačaičio auklėtiniai užsitikrino teisę kitais metais rungtyniauti aukščiausioje Lietuvos jaunių, Elitinėje  lygoje.

„Regionų pirmenybių“ projekto sezonas startuos vasario 4-ąją Marijampolėje. Šiemet pirmieji rinktines sudarys gimę 2004 m. (U-15) žaidėjai, siekiantys atstovauti Lietuvos jaunių rinktinei.