31 Geg 2017

Gegužės 25-27 dienomis Kaune jau 12-ąjį kartą vyko socialinis Lietuvos futbolo federacijos projektas (LFF) „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“. Juo siekiama globos namų vaikų integracijos bei propaguoti jų sveiką gyvenseną.

Nuo 2006 metų rengiamas „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“ – LFF ilgalaikės masinio futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ dalis.

Šiemet jame dalyvavo 20 globos namų ir šeimų. Futbolo turnyre pasirinkę savo Europos valstybes kamuolį gainiojo 223 žaidėjai 29 komandose.

Turnyre ankščiau teisėjaudavo garsūs šalies arbitrai ir šie metai bus ne išimtis – nuo šeštadienio ryto rungtynėms vadovavo Čempionų lygos arbitras Gediminas Mažeika, o tą pačią dieną finale teisėjavo buvęs FIFA kategorijos teisėjas Sergejus Slyva.

Tris dienas Nacionalinėje futbolo akademijoje apsistosiantys vaikai ne tik žaidė futbolą, bet ir dalyvavo talentų šou, viktorinose, muzikiniuose vakaruose, keliaus į kiną, lankysis kultūriniuose objektuose ir kitaip smagiai leis laiką.

„Vaikams tai galimybė įsitraukti įvairias veiklas – futbolas tik dalis projekto. Džiaugiamės galėdami prie to prisidėti ir atnešti šypsenas į vaikų veidus. Norime parodyti, kad vaikų globos namų auklėtiniai yra svarbi visuomenės dalis. Ankstesnių metų pavyzdžiai rodo, jog šis renginys skatina vaikus užsiimti sveika gyvensena, o kai kuriuos – galbūt net rimčiau užsiimti futbolo sporto šaka ir lankyti treniruotes“, - teigė vienas renginio organizatorių, Masinio futbolo asociacijos atstovas Ignas Marcinkevičius.

Projekte visus kartus dalyvavo Alytaus vaikų globos namai, Sereikų šeimyna, Tauragės Šaltinėlio globos namai, Jonavos globos namai bei Kauno Atžalyno globos namų auklėtiniai.

Šie metai ne išskirtiniai- Tauragės Šaltinėlio globos namai taip pat sudalyvavo gražiame projekte, bet ir laimėjo II ąją vietą.
Sveikiname Tauragės Šaltinėlio globos namus su II ąją vietą, ačiū sakome Alvydui Skurdeliui už pastangas.

LFF informacija.