27 Rgs 2017

Nedidelis, bet jaukus vakarų Lietuvos miestelis Šilalė šeštadienį atsidurė visos mažojo futbolo bendruomenės dėmesio centre. Čia paaiškėjo Lietuvos mažojo futbolo asociacijos (LMFA) pirmenybių nugalėtojai.

Šilalė surengė penktąjį ir tuo pačiu lemiamą penkis mėnesius trunkančių Lietuvos pirmenybių etapą. Jame dvylika turnyro komandų tradiciškai sužaidė po dvejas rungtynes, po kurių paaiškėjo, kas gins šalies garbę kito sezono mėgėjų Čempionų lygos varžybose.

Prieš paskutinį varžybų etapą intriga degė atvira liepsna. Į titulą pretenduoja net trys komandos, surinkusios po 24 taškus. Tai - Kauno „Arsenalas“, Vilniaus „El Dorado“ ir Alytaus „Rese“.


Kai finalinis teisėjų švilpukas užfiksavo triuškinamą "El Dorado" pergalę prieš "Eagle Team-Žibintą", Kauno "Arsenalo" žaidėjai pajuto nenusakomą palengvėjimą ir pasidavė pergalingoms siautulingoms emocijoms. "Arsenalas", "El Dorado" ir Alytaus "Rese" surinko 30 taškų, tačiau kauniečiai traukė "We Are The Champions" melodiją, nes tarpusavio mačuose užfiksavo geriausią rezultatą. Štai taip dramatiškai ir emocingai Šilalėje baigėsi pirmasis Lietuvos mažojo futbolo čempionatas.

REZULTATAI

10 turas. OSS - "FC Suoliukas" 3:4, "FK Šilalė" - "FK Telšiai" 5:0, "Eagle Team-Žibintas" - "FK Merkys" 9:6, "El Dorado" - "FK Riešė" 4:3.

11 turas. OSS - "Arsenalas" 2:4, "FK Šilalė" - "FK Riešė" 3:2, "FC Suoliukas" - "FK Merkys" 8:5, "El Dorado" - "Eagle Team-Žibintas" 9:0.

POŽIŪRIS
. Pirmasis LMFA čempionatas sulaukė pozityvių vertinimų ir atsiliepimų, tačiau kaip pirmam kartui, ne viskas praėjo sklandžiai. Ir čia pirmiausiai reiktų paminėti komandų nesugebėjimą atvykti į etapo varžybas. Finišas Šilalėje nebuvo malonus tuo, kad čia neatvažiavo net dvi komandos - Vilniaus "Western Union Foundation" ir Mažeikių "Olimpo SC". Šiuo atžvilgiu "Western Union" apskritai yra nepralenkiami "čempionai", nes ignoravo ir pirmo etapo varžybas Varėnoje. Mažeikiai taip pat nesurinko kelių žaidėjų, kad nuvyktų 90 km į Šilalę ir garbingai pabaigtų sezoną. Pamokslauti ir aiškinti apie "reklamą" šioms komandoms bei jų rėmėjams nesirengiame. Bet šioje situacijoje labai norisi prisiminti buvusio NFL žaidėjo ir trenerio Mike'o Singletary kadaise viename interviu išsakytas mintis: "Žinote, kas yra mano mėgstamiausias dalykas sporto varžybose? Pati galimybė žaisti."

ČEMPIONAI
. Bet pereikime prie linksmesnių dalykų. Neteko sutikti nė vieno su mažuoju futbolu susijusio žmogaus, kuris tvirtintų, kad "Arsenalas" nenusipelnė čempionų titulo. Taip, kauniečiai patyrė vieną pralaimėjimą Varėnoje, 1:2 nusileisdami "Resei" iš Alytaus. Tačiau kitose rungtynėse jie turėdavo didesnį ar mažesnį pranašumą ir pelnytai švęsdavo pergales. Neatvykus mažeikiškiams, "Arsenalas" Šilalėje 10 turą praleido, o 11-ame susitiko su OSS iš Plungės. Jau pirmoje atakoje pelnytas Vaidoto Norkeliūno įvartis suteikė "Arsenalo" komandai ramybės jausmą. Tik antrame kėlinyje jiems pavyko padidinti skirtumą, tačiau stebint rungtynės akivaizdžiai jautėsi, kad kauniečiai yra pranašesni ir patys tai suvokė. Rungtynes jie laimėjo 4:2.

Ir vis dėlto, ne viskas praėjusį šeštadienį buvo "Arsenalo" futbolininkų rankose ir kojose. Jiems reikėjo ir "El Dorado" paslaugos. "Arsenalui" į naudą išėjo tai, kad patys "El Dorado" buvo motyvuoti siekti pergalių ir medalių. Pirmame dienos mače vilniečiai labai sunkiai, po dviejų įvarčio paskutinėmis minutėmis 4:3 nurungė "Riešę". O vėlesnę istoriją su "Eagle Team" visi jau žinome ir esame aptarę - 9:0. Tame mače kauniečiai "El Dorado" komandą palaikė taip, tarsi už ją sirgtų nuo mažų dienų. O po rungtynių nepamiršo padėkoti už auksinę paslaugą.

Pasidžiaugęs čempionų taure, "Arsenalo" žaidėjas Ruslanas Bykovas rėžė emocingą motyvacinę kalbą: "Esame neapsakomai laimingi. Kiekvienas sportininkas, kada nors užėmęs pirmąją vietą, žino tą puikų pergalės jausmą. Todėl visiems, pradedant vaikais ir baigiant mėgėjais, linkime žaisti ir siekti pergalių, pirmosios vietos, nes triumfo bei euforijos akimirkos yra nepakartojamos ir atperka visą sunkų darbą."


EUROPA

. Kauno "Arsenalas" mums iki šiol buvo geriau žinomas iš futsalo kovų. Komanda rungtyniauja salės futbolo A lygoje, bet nepamiršta ir mažojo futbolo. Būtent tas per daugelį metų susiformavęs branduolys ir gera vidinė atmosfera tapo pagrindiniu komandos varikliu. Ruslanas taip pat negalėjo išskirti kažkokio vieno konkretaus lyderio, nes viską jie pasiekė komandiniu žaidimu ir bendru darbu.LMFA pirmenybių nugalėtojai deleguojami į EMF Čempionų lygos turnyrą Slovėnijoje. Tokia privilegija kitais metais galės pasinaudoti ir "Arsenalas".

"Tik dėl to mes ir žaidėme čia, kad turėtume galimybę su savo kolektyvu kur nors išvykti. Buvo didelis ryžtas, stengėmės iš visų jėgų. Kitur žaisdami neretai pataupome jėgas, o čia žaidėme maksimaliu režimu, - tikino R.Bykovas ir pridūrė: Taip pat dėkojame už tokį turnyrą. Esame dalyvavę daug mėgėjų turnyrų, bet šitas buvo aukščiausio lygio, ką galima pamatyti Lietuvoje."

SIDABRAS

. Bent vienas nelaimėtas mačas "El Dorado" komandai būtų reiškęs, kad sidabrą teks keisti į bronzą. O pralaimėjimas galėjo palikti apskritai be medalių. Todėl buvo įdėtos visos pastangos, ištraukiant dramatišką pergalę 4:3 prieš "Riešę", kuomet du lemtingi įvarčiai įmušti 48 ir 49 minutėmis. Tad kovingai nusiteikę "El Dorado" ėjo ir į dvikovą su "Eagle Team-Žibintu". Tiesa, tai principinis varžovas ir papildomų nuteikinėjimų tam nereikia. Todėl net pradėję varžovus triuškinti be gailesčio, MFL čempionai nenurimo ir toliau smaginosi primušę devynis įvarčius.

Savotišku faktoriumi X tapo "El Dorado" komandos "legionierius" Aringas Streckis. MFL varžybose jis atstovauja "Mėgėjų sporto centrui", o prie "El Dorado" prisijungė Lietuvos čempionate. Alytuje jis atliko du dublius, bet vėliau keturi mačai Druskininkuose bei Šilalėje jam buvo "sausi". Galiausiai šioje dvikovoje A.Streckis pratrūko 5 įvarčiais ir pats negalėjo pasakyti, ar kada nors buvo taip sėkmingai sužaidęs. Mačo herojus vylėsi, kad dabar pasitikėjimas savo jėgomis stipriai išaugs.

Kelią į LMFA čempionato viršūnę "El Dorado" užkirto pralaimėjimas "Arsenalui" 0:3 Druskininkuose. Po jo tapo aišku, kad aukščiausia įmanoma vieta bus tik antroji. Vis tik dėl šios akimirkos didelio apmaudo nebuvo. Kapitonas Martynas Rašinskas nevengė pripažinti, kad pralaimėjimas "Arsenalui" buvo logiška ir dėsninga to mačo baigtis. Vėliau vilniečiai tą patį "Arsenalą" užkėlė ant aukščiausio pakylos laiptelio, patys pasiimdami antrąją poziciją.

"Komandos nusiteikimas buvo labai geras. Sėkmingai kovojome ir įrodėme, kad esame verti medalių. Gaila paleistos pirmos vietos, bet medaliai bet kokiu atveju yra gerai. Ir turime tuo džiaugtis", - sakė A.Streckis.

BRONZA

. Dviprasmiškai čempionatas baigėsi "Rese" komandai. Atsiimant apdovanojimus už trečiąją vietą, alytiškių šypsenos buvo santūrios, rūgštokos, nes jie žinojo, kad buvo galima pasirodyti geriau. Tą apmaudą šiek tiek didino ir tai, kad jie buvo vieninteliai, šiemet sugebėję įveikti "Arsenalą".

O Šilalėje susiklostė tokia situacija, kad "Rese" galėjo tapti čempionais... net nepasirodę aikštėje. Paskutinio etapo jų varžovai "Western Union" ir "Olimpo SC" nesiteikė atvykti, tad dzūkams atiteko dvi techninės pergalės. "Arsenalo" arba "El Dorado" prarasti taškai galėjo "Resę" užkelti ant pirmojo pakylos laiptelio. Iš vienos pusės tai atrodė kažkiek nesąžininga. Antra vertus - kuo dėti "Resės" nariai, kad jų varžovai taip pasielgė? Visgi tokia unikali atomazga neįvyko.

"Tikėjomės, kad "Eagle Team" komanda labiau gerbs save ir parodys charakterį. Tačiau yra kaip yra. Ir trečioji vieta yra labai neblogas pasiekimas, - pripažino "Resės" vadovas Sigitas Jančiauskas. - Prieš sezoną tarpusavyje kalbėjome, kad turėtume būti pirmame penkete. Bet vėliau pamatėme, kad galime būti tarp prizininkų, atsirado didesnė motyvacija, pradėjo rinktis visi žaidėjai."

Motyvacijos Alytaus komandai nestigs ir kitą sezoną. "Rese" su kovų užgrūdintais savo vilkais tikrai sugrįš į LMFA čempionatą ir su jaunimo pagalba vėl pamėgins šturmuoti aukščiausias pozicijas.


NUSIVYLIMAS
. 2015 metais "Eagle Team-Žibintas" laimėjo "Turo per Lietuvą" varžybas. Pernai jose pasirodymą baigė ketvirtfinalyje. O šiemet Lietuvos čempionate ir vėl liko be nieko, užėmę turbūt nemaloniausią 4-ąją vietą. Tai toli gražu ne tas pasiekimas, kokio buvo galima tikėtis iš komandos, kuri laikyta viena varžybų favoričių. Talentingų ir techniškų žaidėjų "Erelių" sudėtyje nestinga, bet dažnai stinga motyvacijos ir nusiteikimo. Štai Alytuje komanda nesusirinko, pralaimėjo abejas rungtynes ir palaidojo viltis tapti čempionais. Nors Šilalėje dar buvo galima "užkabinti" bronzą, "Eagle Team" atvyko tik septyniese ir be keitimų. O varžovams ėmus mušti įvarčius (dažniausiai po kontratakų), labai greitai dingo noras ir pasipriešinimas, o teisėjai mačo pabaigą sušvilpė bet nesulaukę 50-osios minutės. Sezonas nuviliantis ir "Erelių" vadovybei bus apie ką pagalvoti prieš kitų metų iššūkius.

SPURTAS
. Vadinamuoju namų sienų pranašumu paskutiniame varžybų etape pasinaudojo "Šilalės" komanda, laimėjusi abejas rungtynes. Šilališkiai 5:0 sutriuškino "Telšius" ir 3:2 įveikė "Riešės" ekipą. Šilalės ekipos treneris Artūras Vazbys sezono pradžioje buvo vienas iš tų, kurie nerimavo dėl savo komandos sudėties. Mat "Šilalės" branduolį sudaro jaunimas, kuris ieškodamas savojo gyvenimo kelio neretai patraukia į užsienį. Kita problema, pasak trenerio - atsivėrusi spraga tarp vyresniųjų ir jaunesniųjų žaidėjų, dėl ko kartų kaitos procesas vyksta sunkiai. Sezono pradžia "Šilalei" buvo sunki, taškai kaupėsi lėtai, o komandai papildomai trukdė pagrindinių žaidėjų traumos. Bet vėliau pavyko solidus sezono finišo spurtas. Per paskutines 5 rungtynes pasiektos 4 pergalės, surinkta 18 taškų ir galutinėje įskaitoje užimta 5-oji vieta.

"Kaip pirmam sezonui tokia vieta yra nebloga. Ar galėjome dar geriau? Jei tokia sudėtimi, kuria žaidėme paskutinius etapus, būtume kovoję visą sezoną - prizinė vieta gal ir būtų pasiekiama. Tačiau tai užduotis kitiems metams", - tvirtino A.Vazbys.

"Šilalės" komandoje žaidė rezultatyviausias LMFA pirmenybių futbolininkas Vytas Kurmis. Per 11 žaistų rungtynių jis pelnė 18 įvarčių. V.Kurmis įmušė penkis įvarčius į "Olimpo SC" vartus, taip pat atliko po "hat-tricką" per dvikovas su "El Dorado" bei "Western Union".


VIDURYS
. Skaičiuoti tarpusavio rungtynių santykį prireikė ir rikiuojant komandas lentelės viduryje, nes po 15 taškų taip pat surinko trys kolektyvai - "Telšiai", "Riešė" ir "Suoliukas".

Penktoji vieta atiteko Telšių mėgėjų rinktinei, visą sezoną pasižymėjusiai banguotu žaidimu. Ir tai suprantama, kadangi "Telšių" sudėtį sudarė kelių skirtingų vietinių komandų atstovai, kuriems labiausiai stigdavo susižaidimo ir tarpusavio veiksmų suderinimo. Nepaisant šių nesklandumų, telšiškių žaidimui dirigavęs Paulius Macevičius šitą projektą įvertino pozityviai.

"Pirmiausiai norėčiau pasidžiaugti pačiu minifutbolo čempionatu. Likome labai patenkinti ir džiaugiamės galimybe sudalyvauti čia. Kalbant apie mūsų komandą - šį projektą vadinčiau eksperimentu, kuris nenuvylė ir planuojamas tęsi toliau", - atskleidė Paulius. Pasak jo, susižaidimas palengva, nors ir nežymiai, bet gerėjo, o klaidų mažėjo. Žemaičiai didesnių tikslų sau nekėlė, šį sezoną labiau skyrė žvalgybai ir informacijos kaupimui prieš kitą sezoną.

Grandiozinių tikslų sau nekėlė ir "Riešės" komanda iš Vilniaus, likusi septinta. Varžybas jie pabaigė be savo trenerio Stanislovo Danisevičiaus, priiminėjusio sveikinimus 60-mečio proga. Tad turbūt dėsninga, kad paskutiniuose mačuose su "El Dorado" (3:4) ir "Šilale" (2:3) taškai išsprūdo. "Taip, žaidime trūko drausmės ir trenerio patarimų, kartais pasimesdavome, darydavome kvailas klaidas, kurios leisdavo varžovams kontratakuoti", - pripažino komandos kapitonas Deividas Petravičius.

Nors tikslai komandai nebuvo keliami, kapitonas rezultatais nesidžiaugė: "Kaip žaidėme - tokie ir rezultatai. Vidutiniški. Nesame patenkinti ir kitąmet sieksime pasirodyti geriau. O dabar visą dėmesį reikia sutelkti kovai dėl MFL medalių."

O štai Klaipėdos "FC Suoliuko" komanda realiai pretenduoja tapti vienu iš šio sezono nusivylimų. Tas nusivylimas galėjo būti dar didesnis, jei ne dvi pergalės paskutiniame etape prieš OSS (4:3) ir "Merkį" (8:5). Prie tų pergalių daug prisidėjo atsipalaidavimo jausmas bei suvokimas, kad dėl nieko nekovojama ir itin efektingas puolimas, mat į vartus "iš bėdos" stojęs komandos vadovas Andrejus Smyslovas nepriminė Buffono ar Neuerio. "Gerai, kad puolimas dirbo neprastai, nes jei ne tie įvarčiai, komanda būtų mane suvalgiusi", - rimtu veidu tikino Andre. Yra kur pasitempti bei tobulėti - sako jis, turintis įvairių reformos komandoje idėjų prieš kitą sezoną.

Ir nors "Suoliukas" aštuntas, pagal gerą nuotaiką ir pokštus klaipėdiečiai drąsiai būtų tarp prizininkų. Lavonai - toks žodis lydi komandos gyvenimą ir treniruotėse, ir rungtynėse. "Nieko čia keisto, tai motyvacinė priemonė, lyg pagyrimas ar paskatinimas, kartais ir padrąsinimas. Išgirdę šį žodį, priimame lyg komplimentą", - paaiškino A.Smyslovas.


DILEMA
. Varėnos "Merkio" sezoną galima skelti į dvi dalis. Pradžia buvo puiki - 4 pergalės iš eilės, lyderystė ir visos galimybės kovoti dėl titulo. Tačiau viskas baigėsi liūdnai - 7 pralaimėjimų serija ir tik 9-oji vieta. "Merkiui" koją pakišo ilgos ir nerūpestingos vasaros atostogos, per kurias jie ilsėjosi ir nedalyvavo jokiuose turnyruose. Po to jau įsivažiuoti nebeliko laiko. Ir į Šilalę jie atvyko beveik tik tam, kad garbingai pabaigtų pirmenybes.

"Čempionatas man patiko - pakeliavome po šalį, pažaidėme su kitų miestų komandomis. Buvo tikrai smagu. Kas dėl mūsų silpno pasirodymo - tai jau reikia mūsų žaidėjams ateityje susimąstyti, ar dalyvaujame ir kaunamės su visais, ar kaip šiemet atostogaujame be atsakomybės jausmo vienas prieš kitą", - klausimą kėlė "Merkio" vadovas Dmitrijus Krupovičius.

Kaip sektinu pavyzdžiu jis įvardijo "Arsenalą", kuriame kiekvieną kartą žaidžia tie patys veidai, atvyksta su pakankamu kiekiu keitimų ir yra tikra komanda. "Norime ir toliau rungtyniauti LMFA čempionate, bet prieš tai reikia su vyrais pasikalbėti, ar mes visi už vieną ir vienas už visus, ar palaida bala kaip šiemet", - sakė D.Krupovičius.


DEŠIMTI
. Nuo pat sezono pradžios stipriai girgždėjo ir Plungės OSS komandos vežimas. Baltijos klubų taurės prizininkai LMFA čempionate taip ir nesugebėjo įvažiuoti į norimas vėžes, todėl finišavo apmaudžioje 10-ojoje pozicijoje. Turnyras jiems baigėsi taip, kaip ir prasidėjo - dviem pralaimėjimais. Šilalėje vėl trūko keliu pagrindinių ekipos narių. OSS kapitonas Robertas Gibieža neslepia - jiems taip pat artimiausiu metu teks daug ką permąstyti ir ieškoti naujų resursų, naujo pastiprinimo, nes šiemetinis pasirodymas tikrai nenudžiugino. "Prieš sezoną mes atvirai kalbėjome apie prizinę vietą. Visgi esame žaidę futbolą, turime žaidimo supratimą. Bet galbūt komandą psichologiškai paveikė pirmi pralaimėjimai. Po to neatsigavome. Dabar laukia daug darbo, kad čia sugrįžtume stipresni", - tikino R.Gibieža.


REZIUMĖ
. Pirmasis LMFA čempionatas startavo gegužę Varėnoje, vėliau aplankėme Alytų, Telšius, Druskininkus ir finišavome svetingame Šilalės miestelyje. Vietoje planuotų 66, sužaistos 60 rungtynių. LMFA vykdantysis direktorius Kęstutis Bagonas sako, kad ne viskas buvo idealu ir prieš kitą sezoną yra ką tobulinti, bet "pirmuoju blynu" jis liko patenkintas.


Lietuvos mažojo futbolo asociacija

http://www.minifutbolas.lt/index.php?action=Show_New&turnyras=27&id=225