14 Rgp 2016
Lietuvoje netrūksta futbolo aistruolių, kurie kasmet nuo rugpjūčio vidurio maždaug devynis mėnesius aktyviai palaiko savo mėgstamą elitinį Europos klubą. Bene daugiausia simpatijų sulaukia Anglijos „Premier“ lygos komandos. 15min domėjosi, ko užkietėję futbolo fanatikai tikisi iš savo favoritų šį sezoną.
Kurio Anglijos klubo aistruolių Lietuvoje daugiausia, pasakyti sunku. Paprastai teigiama, kad gausumu varžosi legendinių „Liverpool“ ir „Manchester United“ gerbėjai. Šių garsių klubų fanai dažniausiai niekina rusiškais ir arabiškais milijonais kasmet šeriamas Londono „Chelsea“ ir „Manchester City“ ekipas, tačiau yra ir pastarųjų klubų aistruolių.
Simpatijų sulaukia ir jauniausias pagal žaidėjų amžių „Premier“ lygos klubas – Londono „Tottenham Hotspur“, o štai vilnietis Saulius Galdikas su dar keliais draugais stebina aplinkinius palaikydamas kuklią, bet išdidžią Jungtinės Karalystės sostinės komandą „Queens Park Rangers“ (QPR). 

Svarbu patekti į ketvertuką 

Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala nuo vaikystės palaiko „Liverpool“: „Iš tikro anuomet tiesiog mėgau Michaelą Oweną, o kai sužinojau, kad jis atvyksta į „Liverpool“, praėjau palaikyti šį klubą.“
L.Kojala, kaip ir kiti „Liverpool“ gerbėjai, iš šio sezono tikisi daug – visų pirma todėl, kad praėjusįjį garsusis treneris Jürgenas Kloppas klubui ėmėsi vadovauti ne nuo pirmenybių pradžios. Be to, žaidimui sustygavimui visada reikia laiko.
„Taip, Kloppo pirmasis sezonas buvo nepilnas, todėl lūkesčiai ir tada buvo dvejopi. Ilgainiui paaiškėjo, kad komanda per silpna, – dviem frontais kovoti nesisekė. UEFA Europos lygoje sekėsi gerai, bet nacionaliniame čempionate buksuota. 
Buvo pakilimų, gražių pergalių, bet buvo ir tokių pralaimėjimų, kurių patirti „Liverpool“ tarsi ir neturėtų teisės“, – 15min teigė L.Kojala. 
Dabar jis tikisi daugiau – vien dėl to, kad J.Kloppas, apšilęs naujajame klube, mėgsta „pravalyti“ komandas ir sudėlioti jam tinkančią sudėtį. 
„Be to, jis pajaučia žaidėjus ir kaip jie tinka jo schemoms. Žinome, kad Kloppo komandos mėgsta nuolatinį spaudimą, o tai reikalauja gero fizinio pasirengimo. Tad kai kurių žaidėjų neliko ir dar neliks – pavyzdžiui, Christiano Benteke“, – mano L.Kojala.
Jo manymu, būtent todėl daug tikimasi iš naujojo pirkinio Sadio Mane, kuris atkeliavo iš „Southampton“: „Mane yra universalus ir greitas krašto puolėjas, kuris tinka Kloppo filosofijai. Tinka ir (Georginio, – red.) Wijnaldumas. Šis fiziškai stiprus žaidėjas kamšys skyles aikštės viduryje.“ 
„Kita vertus, fanai gali būti ir nusivylę, nes pirkiniai bent jau pagal pavardes nėra tokie, kokių galbūt buvo laukiama. Aišku, sukliudė nepatekimas į UEFA Čempionų lygą, tačiau juk labai ilgai buvo kalbama apie Mario Götze. Grįžti į elitą gali būti sunku“, – teigė L.Kojala.
Futbolo aistruolis įsitikinęs, kad svarbiausia šį sezoną – užimti ketvirtąją vietą: „Tokia ambicija realiai įgyvendinama, nes konkurencija labai didelė. Stiprūs „Arsenal“, „Tottenham Hotspur“, abu Mančesterio klubai.“ 
„Jei būsime žemiau, sezono nebus galima vertinti patenkinamai. Jei vėl teks apsieiti be Čempionų lygos, vėl bus sunku ir finansiškai, ir ambicijų prasme“, – tvirtino L.Kojala.
Jis išskirtų du, jo manymu, pagrindinius „Liverpool“ futbolininkus – centro gynėją Mamadou Sakho ir, „be abejo“, Roberto Firmino: „Šis žaidėjas yra ypač aukšto lygio. Jis bus ryškiausia komandos žvaigždė.“ 

„Spurs“ – žmogiška komanda 

Kur kas geriau nei „Liverpool“ praėjusį sezoną „Premier“ lygoje pasirodė Londono „Tottenham Hotspur“ futbolininkai. 
Serija lygiųjų sezoną pradėję argentiniečio Mauricio Pochettino auklėtiniai vėliau taip įsibėgėjo, kad pavasarį netrumpai lipo ant kulnų pirmavusiai ir galiausiai nugalėjusiai „Leicester City“ komandai. Nors pirmenybės baigėsi gana netikėtu smuktelėjimu į trečiąją vietą, „Spurs“ šį rudenį žais UEFA Čempionų lygoje.
„Tottenham Hotspur“ Lietuvoje aktyviai palaikantis „Humoro klubo“ vadybininkas, komikas, televizijos laidų vedėjas Paulius Ambrazevičius sutiko, kad praėjęs sezonas vertintinas dvejopai. 
„Ilgai sezonas atrodė žiauriai geras, bet tada buvo nusirista į trečiąją vietą. Tai netgi įvertinau kaip tragediją. Nemačiau skirtumo tarp trečios ir septintos pozicijos. Sezono pabaiga paliko nemalonų skonį burnoje“, – prisiminė P.Ambrazevičius.
Vis dėlto šiaip pirmenybes jis vertino gerai ir tikisi gero naujojo sezono, nors pagrindiniai konkurentai pasistiprino žinomais žaidėjais. 
„Manchester United“, „Chelsea“ tikrai nusipirko gerų žaidėjų – pinigai už televizijos transliacijas daro savo. Kalbant apie „Tottenham Hotspur“, mane labai džiugina naujokas Vincentas Janssenas.
Juk kitas olandas Robinas Van Persie žvaigžde tapo tik Anglijoje. Galbūt taip atsitiks ir su Janssenu. 
Tiesa, vargu ar „Spurs“ taps čempionais, bet 2-4 vietos – realu. Futbolininkai susižaidę. Antai „Manchester United“ ar „Manchester City“ prireiks laiko žaidimo sustygavimui. Apskritai „Manchester United“ seka kaimynų keliu – išleidžiama labai daug pinigų žvaigždėms, savi neauginami“, – svarstė P.Ambrazevičius.
 Šį Šiaurės Londono klubą komikas praėjo palaikyti gana netikėtai: „Kokiais 2011 metais pamačiau labai gražų Garetho Bale'o įvartį, ir netrukus pradėjau atidžiai sekti klubo žaidimą. Supratau, kad man pradeda patikti „Tottenham Hotspur“.
Ta simpatija ir išliko. Man patinka, kad ši komanda dažniausiai neišpildo savo potencialo ir apskritai yra žmogiška. Tai tarsi amerikietiški kalneliai – tai laimi, tai pralaimi. Labai lengva palaikyti komandą, kuri visada laimi, bet ar tai įdomu?“ 

QPR tradicijos – gilios 

Tuo metu vilniečiui S.Galdikui šį sezoną bus įdomesnės antrųjų pagal pajėgumą Anglijos futbolo pirmenybių – „Championship“ kovos. Jo su keliais draugais palaikomas Londono klubas QPR rungtyniaus būtent šioje, o ne „Premier“ lygoje.
Lietuvoje įprasta palaikyti garsesnius ir skambesnių pergalių pasiekiančius Anglijos klubus. Kodėl S.Galdikas pasirinko kuklųjį QPR?
„Ši komanda man kelia labai daug prisiminimų iš vaikystės, – paaiškino lietuvis. – Mes, vaikai, į sąsiuvinius rašydavomės rezultatus, kas su kuo žaidžia. O man QPR skambėjo labai egzotiškai – „Queens Park Rangers“. Tuo metu – kalbu apie 1986-1987 metus – tai buvo tikai gera komanda.
Tada klubas dingo iš mano akiračio, bet vienas bičiulis prieš penkerius metus man priminė apie QPR. Emocinis ryšys buvo išlikęs, tad dabar jau ne pirmus metus mūsų kuopelė kartu stebi komandos rungtynes.
“Lietuviai QPR rungtynes dažniausiai stebi baruose, taip pat yra keliavę į Londoną, stadioną „Loftus Road“.
„Būna keistų reakcijų. Žmonės žiūri su nuostaba, sarkastiškai komentuoja, ypač kai užsivelkame marškinėlius. Bet yra ir tokių, kurie mus vertina pagarbiai. Kiekvienas supranta, koks svarbus jam jo palaikomas klubas ir kokios aistros reikia turėti. 
Be to, šis Londono klubas turi labai gilią ir gražią istoriją. Tie, kurie domisi futbolu, žino, kad QPR nusipelno pagarbos“, – 15min tvirtino S.Galdikas. 
Pačioje „Premier“ lygoje šis vyras palaikys „Liverpool“, nes jam patinka šio klubo trenerio Jürgeno Kloppo asmenybė: „Jis į tą klubą įnešė labai daug gyvybės ir man norėtųsi, kad jo emocijos atsipirktų.“ 

„Manchester City“ – žvilgčiojimas į pirmą vietą 

Sporto komentatorius ir „Manchester City“ fanas Rytis Vyšniauskas teigė, kad didžiausios simpatijos tenka ne klubo istorijai, o dabartinei foracijai. 
„Nes tiesiog labai patinka Sergio Aguero, Yaya, De Bruyne, Kompany. Mano mėgstami žaidėjai vienoje krūvoje. Prisideda ir tai, kad nuo vaikystės sergu prieš kitą Mančesterio pusę – United“, – savo aplinkybes atskleidė R.Vyšniauskas.
Sporto ekspertas pastebėjo, kad ispanui Pepui Guardiolai buvo sudarytos sąlygos įteigti savo pergalės receptus. 
„Manau, kad pirkiniai, kurie tinka Pepui. Jauni, talentingi futbolininkai. Tikiu, kad treneris ras kaip iš jų išspausti naudos. Aišku tradiciškai Man City turi apie penkiasdešimt aštuonis krašto saugus“, – sarkastiškai naujo sezono pirkinius vertino R.Vyšniauskas.

inf. www.15min.lt