16 Geg 2017
      
          Tauragėje pristatytas raportas (rekomendacinis rinkinys) dėl gerojo valdymo praktikos įdiegimo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) veikloje ir struktūroje. Jį Tauragės apskrities futbolo bendruomenei pristatė darbo grupės Gero valdymo praktikai Lietuvos futbolo federacijoje įdiegti pirmininkas Gintautas Babravičius. Svečias kalbėjo, ką reikia keisti Lietuvos futbolo federacijoje ir pačiame futbole.

        LFF futbolo forumo inicijuota „Gerojo valdymo praktikos“ darbo grupė raporto pristatymus LFF narėms ir futbolo bendruomenei rengia įvairiuose šalies regionuose. Tauragėje surengtame susitikime dalyvavo ir Tauragės rajono mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

         Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė darbo grupės Gero valdymo praktikai Lietuvos futbolo federacijoje įdiegti pirmininkas Gintautas Babravičius, 2016 m. rugsėjo pradžioje vykusio Lietuvos futbolo forumo, į kurį buvo pirmą kartą sukviesta visa futbolo bendruomenė, metu buvo įkurta darbo grupė, kuri turėjo parengti geros valdymo praktikos raportą. Nuo rudens dirbusi grupė pasitelkusi futbolo specialistų ir teisininkų nuomones ir siūlymus parengė raportą, kuriame pateikiamos konkrečios rekomendacijos tolesniems pokyčiams įgyvendinti – naujų LFF įstatų nuostatos, gerojo valdymo praktikos principai, struktūros tobulinimai.

          Darbo grupė surengė per 20 posėdžių ir išklausė įvairias su futbolu susisijusias asociacijas, futbolo federacijos darbuotojus.  

– Mes surašėme 19-os puslapių dokumentą, kuriame atsispindi, kas yra blogai Lietuvos futbole, ką reikia keisti ir į ką galėtų būti keičiama. Balandį patvirtintą raportą aš ir pristatau. Taip pat išklausau pasiūlymus, kurių pagrindu turi gimti nauji Futbolo federacijos įstatai. Tai toks ir buvo mano vizito tikslas Tauragėje, – sakė G.Babravičius.

Kas svarbiausia šiame raporte? Anot pašnekovo, svarbiausias pokytis, kuris leistų tikėtis progreso, yra rinkimų arba, kitaip pasakius, rinkikų sistemos pakeitimas. Dabartinė sistema esanti uždara, neatspindi suinteresuotų grupių. Nėra atstovaujami aukščiausiosios lygos futbolo klubai ir žaidėjai.

– Yra daug disproporcijos. Pavyzdžiui, neproporcingai daug teisėjų. Kitaip sakant, iškreipta situacija. Mūsų darbo grupė raporte įvardija, ką galima keisti. Tik pačios futbolo bendruomenės, visuomenės ir institucijų bendra pagalba galima tikėtis kažkokio progreso. Taigi labai svarbu, kad rinkimų sistema būtų demokratiška. Dabartinė sistema uždara. Pavyzdys – Tauragės apskrities futbolo federacija nebuvo atstovaujama vykdomajame komitete, nes pagal anksčiau veikusius įstatus tik pusė apskričių dalyvauja vykdomojoje veikloje. O pagal kokius kriterijus atrinktos apskritys, niekur neapibrėžta. Kitaip tariant, ką malonėja, tą pasikviečia. Tokia tvarka diskriminacinė, todėl ją reikia keisti. Raporte yra ir kitų svarbių siūlymų: ir dėl vykdomosios sudėties pakeitimo ir moterų dalyvavimo vykdančiose institucijose. Svarbiausias dalykas – rinkimų sistemos pakeitimas, deja, naujai parengtuose federacijos įstatuose tai neatsispindi, – kalbėjo  G.Babravičius.

         Paklaustas, kaip išspręsti susidariusią situaciją, G.Babravičius atsakė, kad reikia daugiau viešumo. Siekiama, kad būtų kuo daugiau žmonių, Lietuvos futbole norinčių pokyčių.

– Ilgas ir nuobodus kelias į laisvę, – sakė pašnekovas.

        Šiandien darbo grupės rekomendacinis rinkinys (raportas) pristatytas Lietuvos futbolo federacijos susirinkime-konferencijoje. 

Daiva ŽEBELIENĖ

daiva@kurjeris.lt