29 Lap 2016

„Tauragės žinių“ inform. 

info@taurageszinios.lt

Pirmadienį  Vilniuje Lietuvos futbolo apdovanojimų šventėje apdovanoti šalies pirmenybių prizininkai, geriausi žaidėjai. Šiemet šventė vyko Vilniaus rajone esančiame viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ – čia rinkosi futbolo klubų žaidėjai ir daugelis žinomų futbolo bendruomenės narių. Moterų A lygos geriausių žaidėjų rinkimuose tauragiškė Vestina Neverdauskaitė, šalies čempionių „Gintros-Universiteto“ kapitonė, pripažinta šio sezono patikimiausia gynėja.

V. Neverdauskaitė 2015 metais buvo įvertinta geriausios Lietuvos futbolininkės titulu ir tai paskatino ją toliau tobulinti savo žaidimą, šiemet ji nepraleido nė vienų komandos rungtynių čempionate. Vestina taip pat yra „Live Your Goals“ kampanijos Lietuvoje ambasadorė, o šią žiemą Šiauliuose dirbs mergaičių trenere. 2016 m. sezono įspūdžiais ji pasidalino interviu.
– Kas tave įkvėpia tobulėti kaip žaidėją ir asmenybę?

– Tobulėjimui ribų nėra, kaip jau esu ne kartą minėjus. Viso šito įkvėpimo semiuosi pati iš savęs, kiekvieną kartą vis iš naujo. Kalbant bendrai, tobulėti įkvepia rezultatas ar kažkoks pasiektas tikslas ir panašiai. Tada norisi viską tęsti, tik jau tobulinti ar net atrasti kažką naujo. Esu tokia, kuri nemėgsta nusistovėti vienoje vietoje ir tiesiog gyventi monotoniškai.

– „Gintros-Universiteto“ komandos kapitonės raištis šį sezoną patikėtas tau – kokią jis suteikia atsakomybę ir privilegijas?

– Išskirtinių privilegijų kapitono raištis nesuteikia – nebent rungtynių pradžioje metant teisėjui burtus, turiu teisę pasirinkti kamuolį arba aikštės pusę. Todėl galiu teigti, jog tai daugiau atsakingesnis darbas, kuris pareikalauja moralinės gerovės, pozityvumo. Turiu būti pavyzdys, komandos siela, kuri palaikytų ir visada motyvuotų savo komandą, kiekvieną kartą vis iš naujo.

– Tavo nuomone, kokie buvo svarbiausi šio sezono momentai? Koks būtų tavo svajonių Moterų A lygos formatas?

– Kažko konkretaus išskirti negalėčiau, daugiau abstraktūs dalykai. Svarbiausia, kiekvieną kartą semtis patirties, vėliau tobulinti ir gerinti futbolo kokybę, nesvarbu kokio tai tipo varžybos. Manau, tai ir buvo svarbiausi sezono momentai, taip pat toliau seka smulkesni iškelti tikslai. Svajonių formatui parašyti reiktų atskiro interviu (juokiasi). Norėtųsi, kad atsirastų daugiau komandų iš įvairesnių miestų bei meistriškumas būtų lygiavertis.

– Esi gana aktyvi socialiniuose tinkluose. Kaip manai, kokį įspūdį apie tave susidarė sekėjai?

Būtų įdomu padaryti apklausą ir paklausti jų pačių (juokiasi). Gal kai kam esu pavyzdys, o gal, tiesiog, dar viena socialinė „būtybė“. Tikiuosi, mano talpinama informacija nėra kažkokia agituojanti, viskas, ką talpinu, yra iš kasdienybės mano gyvenime. Kiekvienas pasirenka savaip, kaip ją priimti.

– Pernai atskleidei, kad tavo mėgstamos futbolo žaidėjos yra Marta ir Alex Morgan. Dabar, kai dirbsi mergaičių futbolo trenere su Tatjana Veržbickaja, būtų įdomu sužinoti, kurie treneriai tau imponuoja bei kokias vertybes norėtum perduoti jaunosioms žaidėjoms?

– Dabartinis mano treneris Rimantas Viktoravičius, manau, yra vienas iš labiausiai nusipelniusių trenerių, taip pat sektinas pavyzdys man. Dirbantis su moterų futbolo komanda, turintis didelę patirtį, daug ko iš jo galima pasimokyti.

Pagrindinės vertybės – atsidavimas ir tikėjimas tuo, ką darai. Manau, tai pagrindiniai kriterijai, kuriuos norėčiau perduoti jaunosioms žaidėjoms. Kad tai, ką daro, joms teiktų malonumą, turėtų tikslų, svajonių ir siektų jų pamažu.

– Pasibaigus čempionatui, kokių naujų veiklų norėtum imtis?

– Dabar turiu daugiau laisvo laiko, todėl nesistengiu kažko imti ir keisti kardinaliai. Paprasčiausiai viskas „gaunasi“ natūraliai – išmėginti kokią nauja sporto šaką, kažkur išvykti, kažką naujo pamatyti. Tada užsiimi tokia veikla, kaip savęs tobulinimas, naujų žinių įgijimas.

Robertas Každanas/LFF.lt

Nuotrauka iš Vestinos Neverdauskaitės „Facebook“ profilio